17 Aralık 2010 Cuma

Doğum günüm :)

Yıllaaar yıllaaar önce, karlı bi kurban bayramı sabahında doğmuşum ben..Daha kurbanlar kesilmeden..
Hiç ağlamamışım,o zamandan başlamış bende ki acaib haller :))

Hep anlatırdı annem erkek olsan adını hüdaverdi koyacaktık diye..Yıllarca kız bebek olarak doğduğum için sükretmişliğim vardır bu yüzden:))))

Kafamın içi hep doludur..
Düşünürüm uzun uzun..
Düşünmekten yorulmuşluğum,kafamı dağıtmak için ordan oraya koşmuşluğum da vardır,sabahlara kadar oturmuşluğumda..
Ağlarken güler, gülerken ağlar,sabırlı,sakin,sinirli,uysal,kederli,keyifli,atılgan,aymaz,hayalperest,mantıklı akla gelebilen ne çeşit birbirine eş ve birbirine zıt duygu varsa hepsi barınır kardeşçe yaşar ruhumda..

Kendimi bildim bileli kitaplara tutkunum.
Bu yüzden evde ki okuma/yazma seanslarından baygınlık geçiren ebeveynleri tarafından 5,5 yaşında ilkokula gönderilmiş  bi insan yavrusuyum :))


Tatlıyla tuzluyu aynı anda yemeyi,ekşiyle tatlıyı aynı anda tüketmeyi,mevsimlerden sonbahar ve kışı,lapa lapa yağan karı,bardaktan boşanan yağmurları,ahmak ıslatanları,ilkyazı,ıhlamur ve iğde ağaçlarının baygın kokusunu,yaz akşamüstlerini,deli dolu yaz akşamlarını,uzun soğuk kış gecelerini,erguvanları,begonvilleri,mimozaları,menekşeleri,serin avluları,ağaçları,sebzelerden patlıcanı,çikolatanın bitter olanını,türk kahvesini,kuş lokumunu,yağmurda yalnız yürümeyi,kederli şarkıları,romantik komedileri,kitaplardan romanı ve biyografiyi,sosyolojiyi,insan psikolojisini,hayvanlardan en çok kediyi,kışın yün örmeyi,camda oturup alemi seyre dalmayı,sohbet etmeyi,kuzuma bakmayı,doyamayıp bi daha bi daha bakmayı ve ağlamayı,oğlummm demeyi,oğlum'u,zezemi,meralımı,zeynep kuşumu ve daha pek çok şeyi severim...

Yaş 35 oldu bugun ...Yolun yarısı eder mi Allah bilir..
Bi yanım keyifli bi yanım kederli geçirdim bu sebepten tüm günü..
Zezem ne zamandır istediğim güzel bi parfüm vardı onu almış bana..Her zaman kitap alırdı oysa :)) geçen sene "Aşk" tı aldığı kitap..Hayatımızda hep "aşk" olsun..diye karalamıştı iç sayfasını..
Oğlum küçücüktü..Hava ayazdı..

Bugün paketin içinden güpgüzel bi saç tokası ve çok güzel bi anahtarlıkta çıktı..Onlar minik sürprizleriydi bugünün..Ama en güzeli zezemin yazdığı nottu..

Notta bana kalsın,başka kimsecikler bilmesin  :)))

5 yorum:

 1. iyi bir kul,iyi bir anne,iyi bir es ,vs..vaziflerinin hepsini hayirla yapacagin saglikli uzun bir omur nasip etsin mevla..

  YanıtlaSil
 2. Doğum günün kutlu olsun, ben de patlıcanı çok severim. Turşusundan reçeline kadar, kedilere hastayımdır. Birgün bahçeli bir evim olursa iğde ve ıhlamur ağaçları dikeceğim. Romantik komedi benim de favorimdir...

  YanıtlaSil
 3. Nice mutlu yıllara. Bende 35 li yaşlardayım. İçinizdeki duygu karmaşasını çok iyi bilirim.

  YanıtlaSil
 4. 35 yaş pek fazla değil ,en azından kırk yaş sendromuna beş yıl var daha,saydığın özelliklere bakarak hayat dolu olduğunu düşünüyorum ne güzel o yaşta öylemiydim ? hayır .o yüzden özendim sana hiç kaybetmezsin inş.

  YanıtlaSil
 5. Herbebekbirmelek;güzel duana amin diyorum canım..

  Annelili;ne kadar çok benzer huylarımız/zevklerimiz/seçimlerimiz varmış meğer :))
  Hele içinde iğde ve ıhlamur ağaçlı ev fikri beni deli ediyor,bayılıyorum be düşünceye/düşe..inşallah gerçekleşir bi gün..İnşallah..


  asahhara;benim içimde ki duygu fırtınaları 29 bitince başladı aslında:)şimdiye çoktaan durulmuş olması gerekirdi değil mi:))

  neval,daha kırk yaş sendromu var değil miii :)) amaniiinnn diyesim geldi şimdi :))

  YanıtlaSil

Related Posts with Thumbnails